Finila je i 22. Božićna regata

22.Božićna regata u organizaciji JK Zenta i pokroviteljstvom Grada Splita održana je 17. prosinca 2016. godine uz učešće 31 krstaša i 122 jedriličara. Po sunčanom vremenu uz slabi vjetar jedrilo se na ruti Zenta – hotel Lav – Zenta – Institut – Zente. Cijelu rutu u dužini od 12 Nm jedina je odjedrila FATAMORGANA II s kormilarom Matom Arapovom iz JK Mornar, dok su ostali ostvarili plasman nakon prolaska kroz pomoćni cilj ispred Zente.

Krstaši su bili razvrstani u pet grupa te su pobjednici po grupama slijedeći:

1. grupa: ELZA kormilar Zoran Kalinić JK Zenta

2. grupa: NORA kormilar Serđo Stubnja JK Labud

3. grupa: FATAMORGANA II kormilar Mate Arapov JK Mornar

4. grupa: VIGA kormilar Vedran Ujević JK Split

5. grupa: SRNA V kormilar Ante Munjiza JK Zenta

 

FATAMORGANA II i njezina posada dobila je i pehar za  krstaš s najkraćim jedrenim vremenom.

Prigodom proglašenja rezultata na domjenku u društvenom domu PŠD Zenta, uručena su i priznanja najuspješnijim sportašima JK Zenta u 2016. godini, kadetu MARKU IVANČEVU vice prvaku Hrvatske u klasi optimist, te ZVONKU JELAČIĆU takmičaru u klasi radio upravljanih jedrilica klase IOM, koji ostvario brojna prva mjesta na regatama u Hrvatskoj i posebno u inozemstvu. 

 

SLUŽBENI_REZULTATI_22._BOŽIĆNE_REGATE.pdf

 

0 1

 

0 2

 

0 3

 

0 4

 

0 5

 

 

0

21. Božićna regata - rezultati

PLAKAT BOZICNA 2015 2-page-001

 

Ukupno je nastupilo 34 krstaša s 143 jedriličara na ruti od Zenta-Hotel Lav-Institut-Zenta.

Slabi vjetar, na startu južni koji je okrenuo na sjeverozapadni je uzrok sto su

samo Fatamorgana i Marina Kaštela prošli cjelu rutu od 12 milja.

Regata je održana u organizaciji JK Zenta i pod pokroviteljstvom Grada Splita

xlsRezultati

 

18. Božična regata - navigacija

ola JURI PREMA CILJUDanas je odjedrena navigacija po 14-17 čv juga u kojoj se najbolje snašla posada Ole s Tonijem Bulajom za kormilom.
U drugoj grupi najbolja Trta 2 s Goranom Martinovićem, dok je u trećoj najbolja bila Elza s Zoranom Kalinićem.
Sutra nas čekaju štap jedrenja i nova uzbuđenja po slabijem vjetru.

REZULTATI NAVIGACIJA

 

18. Božična regata - prijave

STARTNA LISTA

VAŽNA OBAVIJEST: Start u Subotu umjesto 10h pomaknut je na 11h.

Do sada prijavljeni su:

  • ORION Igor Petrović
  • IVA III  Ivanko Pavličević
  • FOR GAS Damir Dominović,
  • Elza Zoran Kalinić 
  • Lana I Vice Ozretić
  • For gas 1 Darko Orlandini 
  • Rosa defiore  Dino Glavurdić
  • Frapa Tihana Tadinac
  • Marina Kaštela  
  • Salona 45 sa posadom HRM u kojoj je i novi zapovjednik HRM Komodor Robert Hranj
  • Lišina II Zdenko Bilić

Prijave i uplata startnina u petak 14. prosinca od 16 do 19 sati.